Jdi na obsah Jdi na menu
 


Fat Joe zivotopis

Jméno: Joseph Antonio Cartagena
Narozen:19.8.1970

Americký rapper z Puerto Rica, který vydává pod Imperial Records. Fat Joe také rozjíždí svůj vlastní label Terror Squad Entertainmen.

Fat Joe - začátek hudební kariéry

Pod přezdívkou “Fat Joe da Gangsta” byl členem D.I.T.C. se Fat Joe zapsal pod Relativity Records na začátku 90tých let. Nahrával svůj vlastní materiál a seznamoval se s rappery, které později upsal pod svůj label. V roce 1993 vydává svoje debutové album “Represent“. Produkci mu dělali The Beatnuts, Diamond D, Lord Finesse a ostatní. Hlavní singl”Flow Joe” se umístil na prvn příčce v kategorii “Hot Rap Singles“. Ostatní pecky na albumu jako “Watch the Sound” a “This Shit is Real” se také umísťovaly vcelku dobře, ale žádný zázrak to nebyl.

V roce 1995 vydává Fat Joe svoje druhé album “Jealous One’s Envy“, které se umisťuje 71 v žebříčku celkové prodejnosti a 7 v “To R&B/Hip Hop Albums”. Na albumu s Fat Joe spolupracovali umělci jako KRS-One a produkci mu dělal Diamond D. Hlavním singlem byl track “Success“, který se neumístil v žebříčcích. Track “Envy” se umístil 8 na “Hot Rap Tracks”. Úspěh tohoto albumu posunul Fat Joe dál. Dostal se k featuringu na singlu LL Cool J - “I Shot Ya“, společně s Foxy Brown, Keith Murray, Prodigy a Mobb Deep.

Fat Joe - nový label, nový distributor

Vydáno v roce 1998, “Don Cartagen” bylo třetí album Fat Joe, ale první, co vydal pod Atlantic Record. V celkovém žebříčku prodejnosti se umístilo jako 7mé a v “Top R&B/Hip hop albums” jako 2druhé. Fat Joe dostal ocenění od organizace RIAA. Singly vydané před samtoným albumem “Bet Ya Man Can’t (Triz)” a “Don Cartagena“. Na albumu spolupracovali Nas, Diddy, Big Pun, Raekwon, Jadakiss a Bone Thugs-N-Harmony. Mimo album Fat Joe debutoval s jeho crew Terror Squad, kde byl Big Pun, Triple Seis, Prospect, Armageddon a později i Remy Ma.

Joe Fat vzal navědomí kritiku v rozhovoru pro HipHopGame. com, že vydal jenom jedno sólové album s členem Terror Squad - Remy Ma. Ostatní členové crew byli buď příliš líní, nebo nastaly jiné komplikace při nahrávání jejich debutů.

Fat Joe vydává čtvrté album “Jealous Ones Still Envy (J.O.S.E)” v roce 2001, které produkuje dj Irv Gotti. Na featuring se objevili hvězdy jako Ashanti, Ja Rule, N.O.R.E, Busta Rhymes, Petey Pablo, M.O.P., Ludacris, R. Kelly, Bujo Banton a zpěváci z labelu Terror Squad. Hlavní singl “We Thuggin” (feat. R. Kelly) se stal velkým hitem v roce 2001, ale neměl na track produkovaný Irv Gottim - “What’s Luv?” který se stal masivním hitem v roce 2002. Zpívali na něm i Ja Rule a Ashanti. Tento album byl vůbec největším hitem co kdy Fat Joe natočil a stal se platinovým. Jeho páté album “Loyalty” vydáné roku 2002 s produkcí made by Irv Gotti téhož úspěchu nedosáhlo.

V roce 2003 Joe Fat dělá featuring na tracku “I Want You” od mexické zpěvačky Thalia. Ve stejném roce taky Fat Joe a Tony Sunshine nahráli singl “Crush Tonight

Fat Joe také uspěl s hitem “Lean Back“. Nahráli ho v roce 2004 s jeho crew Terror Squad, společně s Remy Ma, produkoval Scott Storch. Song byl dvakrát zkritizován konzervatimním sloupkařem L. Brent Bozell III pro jeho obscéní výrazy.

V roce 2005 Fat Jou přichází s albumem “All or Nothing“, na kterém se nachází populární disstrack na 50 centa (klasicky nahraný společně s Ja Rule”.  Před albumem byly vydány dva singly jako ochutnávka “So Much More” a “Get It Poppin” který nahrál s Nellym. Na albumu se také podíleli Eminem, Mase, Remy Ma, Mashonda a R.Kelly

Fat Joe pod Terror Squad Entertainmen

Me, Myself & I“, to je sedmým albumem, který Fat Joe vydal. Už ho distribuovalo Virgin Records. A dostal za něj opět ocenění od RIAA. Vydání předcházel singl “Make It Rain” s rapperem Lil Wayne, následovaný trackem “No Drama (Clap and Revolve)

V červnu roku  2007 dostává Fat Joe negativní reklamu od reverenda Michaela Pflegera, který vede kampaň “Stop listening to Trash”. Fat Joe nelení a společně s DJ Khaled tvoří tracky “We Takin’Over” a “Brown Paper Bag“, pro album We the Best.

Osmé a zatím poslední album co Fat Joe vydal nese název “The Elephant in the Room” a distribuuje ho Imperial Records (divize Capitol Records a Terror Squad Entertainment), vydáno 11 března 2008.

Konflikty

Fat Joe velmi rád dissuje. Vedou spolu s 50 centem beef (který zareagoval na jeho tracky odpovědí “Im Leaving“). Upřímně, ale tento konflikt začal 50 cent, trackam “Piggy Bank”, a pokračuje to do teď

Papoose

Další člověk, se kterým si vyměnují názory prostřednictvím rapu.


Obrazek

 

 

Fat Joe

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář